| emaopris a întrebat:

Voiam sa stiu daca este adevărat faptul ca daca doresti ca devii o vedetă de succes in America trebuie sa semnezi un contract cu diavolul şi să fi sub controlul Illuminatii. Acestia chiar exista? Eu mi-as dori sa am o carieră destul de cunoscuta in State. Dar se pare ca din ce am citit pe internet despre "asa zisele vedete,, exemplu: Britney Spears, Michael Jackson, Madonna, Justin Bieber.ş.a.m.d., nu ma mai atrage deloc acest domeniu. Vreau sa stiu daca merită sa mă mai documentez, sau aceste este adevarul?

47 răspunsuri:
| Kogaion a răspuns (pentru anamariarot):

Adica tie ti se pare ca atatea semne si puse intr-un anumit fel sunt pur intamplatoare? Crezi ca lumea asculta o melodie fiindca ii place videoclipul?

| Kogaion a răspuns (pentru Brigaela):

Doamna Brigaela, dar despre celebra filmare a lui Alex Jones, cand a patruns la un ritual al celor de la Bohemian Grove si a filmat cand acestia sacrificau copii, iar printre cei din grupul Bohemian se aflau si oameni precum George Bush, David Gergen, etc. Tot inventia lui Dan Brown este?

Brigaela
| Brigaela a răspuns (pentru Kogaion):

Nu, e doar un fals grosolan. Nu e chiar asa celebra, nu auzisem niciodata de ea, am cautat ceva si nimeni nu crede in realitatea ei (pe siteuri cat de cat serioase).

| Kogaion a răspuns (pentru Brigaela):

Adică video ul în sine și filmarea când Alex Jones îl intervievează pe David Gergen și ii spune ca el l a filmat în pădure și Gergen ii răspunde ca ii vine sa l pocnească nu sunt suficient de reale?

Brigaela
| Brigaela a răspuns (pentru Kogaion):

Filmarea in padure e falsificata. Il inteleg si pe Gergen, daca vine un escroc la tine si pretinde ca te-a filmat undeva unde nu ai fost, nu iti vine sa il iei la bataie?

| Kogaion a răspuns (pentru Brigaela):

Cum adica este falsificata? Doamne Brigaela, v-ati informat putin inainte? Adica in filmarea cu Gergen, el spune clar ca este membru Brohenian Grove si s-a suparat foarte tare cand i-a adus aminte de ritual si a spus ca el nu trebuie sa-i dea lui nici o explicatie.

Brigaela
| Brigaela a răspuns (pentru Kogaion):

Ok hai sa o lasam balta, suntem amandoi fara speranta. Eu nu ma las manipulata, iar tu ori esti complet manipulat, ori esti un manipulator.

| Kogaion a răspuns (pentru Brigaela):

Cred ca dvs sunteti putin cam ignoranta, cand aveti in fata niste dovezi si refuzati adevarul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Auzi ca pact cu diavolul laughing
Stai sa-ti spun eu cum se face un pact cu diavolul, acele vedete de care zici tu le cunosti? iti dai o parere despre ele, fie ea buna sau rea venind din mintea ta bun, dar o intrebare le-ai cunoscut?
Cel mai degrabã nu, uite acesta este primul pact, deja ai trimis un pact diavolesc spre acele vedete, care de fapt sunt controla-te de media(public) si din umbra de oamenii cu bani lumiiinati sau cum zici tu.
Diavolul vine prin 3 forme, bani, sexualitate, si faimã, prima datã este frumos tentant dar o sã-ti dai seama cã esti folositã si condusã de alti oameni, o sa ai din ce in ce mai putine pareri personale, convingeri, identitatea ca om original o sa disparã.

| Costescu_Gigi_1968 a răspuns:

Crede-ma te rog, am citit si am vazut foarte multe documente si am filme (documentare), si toti, dar toti cei care sunt vedete (nu numai din muzica, dar si din film, sport sau orice tine de entreteiment), si-au vandut sufeltul diavolului. La un moment dat toti marturisesc cu gura lor ca Satan este seful vietii lor. Toti ii aduc la un moment dat oda in public, sau spun ca el este cel ce le-a dat toata slava lor, tot succesul de care se bucura in SUA sau oriunde in lume. Si da Illuminati exista si Diavolul se foflosete de ei pentru a-si promiova ideologiile in lume

| minrest a răspuns:

Daca nu esti reptiliana, degeaba vrei tu sa semnezi orice contract.

| emy a răspuns:

Da, acesta este adevarul, masoneria chiar exista si, cine nu crede, poate sa citeasca diferite carti despre acestia sau pe net si sa vada un pic daca exista vreo legatura intre ceea ce se spune despre ei si ceea ce se intampla in realitate. Eu zic ca nu prea poti fii mare in societate, fara sa te vinzi Antihristului! Te pup si iti doresc toate cele bune! kiss

| misswinchester a răspuns:

Da, poti face pact cu diavolul.Te duci la rascruce de drumuri si ingrobi o cutie cu poza ta si niste oase de iepure. Apoi o sa para o fata si te saruti cu ea ca sa inchei pactul.Ce vorbesc eu aici? M-am uitat prea mult la Supernatural. Nu nu poti face pact cu diavolul. Ei ajuns vedete pentru ca au avut talent, ambitie si noroc.Nu are legatura cu diavolul

Răspuns utilizator avertizat
| MorioMD a răspuns:

Vedeta de succes in ce? Daca vrei sa devii o vedeta de succes trebuie sa lucrezi pentru asta, nu sa faci contracte inexistente.

| Silwian a răspuns:

Ai vazut prea mute desene animate!

| AlexSalling a răspuns:

Nu te gandi la tot felul de chestii paranormale fata mea. Nu, nu este adevarat, Iluminati nu exista (este doar un mit) si nici nu trebuie sa semnezi un pact cu diavolul. Daca ai talent, nimic nu te poate opri.