| Andri123 a întrebat:

Vreau sa dau la armata mai exact la Forțele Aeriene Boboc pe Radiolocatie. Stie cineva cu ce se ocupa mai exact? Si inca ceva, în scoala ce materie înveți? Am inteles ca se incepe o materie noua

6 răspunsuri:
| Iote a răspuns:

Tu vrei sa studiezi un domeniu despre care nu stii cu ce se ocupa?
Radiolocatie: https://ro.wikipedia.org/wiki/Radioloca%C8%9Bie

| PainTech a răspuns:

Radiolocație, pe scurt și simplificat : aparatura radar.

Probabil exista un liceu militar care te pregătește pentru așa ceva.

| Andri123 explică (pentru Iote):

Stiu cu ce se ocupa, nu stiu ce materie se preda.

| sierra1 a răspuns (pentru Andri123):

Vești rele: se face mate și fizică la greu!

| Andri123 explică (pentru sierra1):

Eu stiam ca urmeaza să se facă o materie noua si fizica din a 10 (electricitate) si ca începi aproape de la capăt

| Iote a răspuns (pentru Andri123):

Ti-am dat un link. Citeste.