| AAA4x17 a întrebat:

Vreau sa imi clarific mintea o data pentru tot'deauna mama mea spune ca daca sunt insemna nu pot urma academia de politie sau academia militara ( mai exact am o capsuna din nastere pe umar ) si vreau sa stiu daca aceasta lege mai este valabila.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu exista o asemenea lege pentru Academia de Politie sau pentru o academie militara, asa ca o sa poti urma ce vrei, bineinteles daca indeplinesti conditiile de admitere si reusesti la examenul de admitere. Succes si numai bine!

2 răspunsuri:
| Seby90 a răspuns:

Stiam ceva legat de genul dar la serviciile secrete, fara semne distinctive. Poate aberez.

| Danut_Popa_1961 a răspuns (pentru Seby90):

Da,sti ceva.In anumite misiuni,, sub acoperire,, se selecteaza agenti care nu au semne vizibile, din nastere sau ulterioare.Dar e vorba de un cerc redus, neimplicand tot personalul.