| octav9999 a întrebat:

Salut tuturor! am o tema la dirigentie despre meserii.eu mi-am ales arhitectura. daca sunt utilizatori cu aceasta meserie sau studenti va rog sa-mi souneti parerea dumneavoastra:plusurile si minusurile meseriei.astept cat mai multe raspunsuri.multumesc anticipat pentru ajutor.

Răspuns Câştigător
| SaveTheNature a răspuns:

Salut.
Arhitectura tine in primul rand de imaginatie. Daca ai mare talent la desen -e bine de ales arhitectura.
Arhitectii castiga foarte bine.
Cladiri se vor construi intotdeauna, si au nevoie de arhitecti.
Nimic nu e mai frumos decat a pune pe foaie ceea ce ai in minte, si apoi sa vezi ce a fost in imaginatia ta pe viu.
Sa treci ani de-arandul pe langa constructie. si sa fii un model pentru copii tai mai tarziu.

2 răspunsuri:
| octav9999 explică (pentru Alex):

Imi pare rau alex dar eu ti-am cerut doar parerea ta nu date tehnice.