| Doctorfishadi a întrebat:

Un petshop vrea sa ma angajeze.Problema este ca distanta dintre mine si locul de munca este de 45 km,salariul este destul de redus, nu ma deranjaza! Imi place foarte mult sa lucrez cu animalele si am foarte multe cunostinte in domeniu.Insa costul transportului suportat pobabil de mine se ridica la cel putin 500 lei lunar, asta inseamna 60-70 la suta din salariu happy,v-am zis ca salariul este scazut,nu o sa spun cat,dar puteti face calculul, vine cu mult pana in 1000 lei happy,daca ar fi fost drumul scurt nu ma deranja absolut deloc,programul de lucru este super, si am si zile libere! Intrebarea principala ar fi:Exista oare o posibilitate sa reduc costul transportului la macar 50 la suta? Multumesc.

7 răspunsuri:
| BornToBeLoved a răspuns:

Depinde daca gasesti pe cineva care merge zilnic
Acolohappy acum tu trebuie sa te
Ocupi, nu suntem
Cu tine
Acolo! Bafta

suntserios
| suntserios a răspuns:

Gasesti pe cineva care face acesta naveta cu masina si impartiti benzina, ideal ar fi sa fiti macar 4-5

| Cristian_Denisa_1991 a răspuns:

Sau sa obtii decontare de transport de la munca...

| stlucian a răspuns:

Daca mai gasesti vreun navetist/doi si cunosti pe cineva care face cursa regulat(rechinibig grin) cu masina poate va intelegetithumbs up

| KodrutZ a răspuns:

Bicicleta!

| Doctorfishadi explică (pentru KodrutZ):

laughing)) Bicicleta laughing, 45km dus si 45 intors asta face 90 km pe zi! A fost gluma sau greseala de citatie!?

| KodrutZ a răspuns (pentru Doctorfishadi):

Nu, nu a fost deloc gluma. Faci sub 2 ore distanta asta daca nu ai cine stie ce dealuri. Dupa un pic de antrenament, faci spre o ora si ceva. Iei eventual o bicicleta electrica ca sa te ajute... sau cu vreo 500-900 RON un hirb de scuter la mina a doua.