| Costel9695 a întrebat:

Salut.

Unde te poți angaja fără să fii vaccinat?

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Momentant oriunde, nu e nicio baza legala inca sa nu te angajeze pe acest criteriu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In principiu la orice e remote. Gen Call Centre. Programator de acasa. Poti sa fi si arhitect, in principiu. big grin

Dar la cum arata lucrurile poate cei freelance sunt cei mai fericiti. Pe ei nu ii afecteaza chiar asa restrictiile. In magazine mari (gen pentru unelte, utilaje etc etc) se poate intra si cu test.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Peste tot unde nu este necesar certificatul verde sa poti lucra acolo. Sunt mai multe locuri decat crezi.

| Lukasssz a răspuns:

Unde vrea muschiu` tau.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru DoarBogdan):

Unde este necesar certificatul verde sa poti lucra?
Ca astia in guvern si parlament isi scot ochii si nu stiu cum sa se mai fereasca sa voteze legea...

Răspuns utilizator avertizat
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns (pentru suntserios):

Pai... imi venea in minte exemplul cu terasele, unde scrie ca "personalul este vaccinat", si ma gandeam ca cei care nu sunt... nu ar avea cum sa lucreze acolo. Si poate au redus din personal in cele din urma.
Sau intr-un mall, unde este necesar certificat pentru a intra, chiar si ca angajat ma gandesc.

Dar acum ca zici asta, sunt sceptic legat de acest exemplu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

Firmele angajeaza pe cine vor ei, asta e baza legala

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Exact, dar atat timp cat legea nu le specifica nimic legat de vaccinare vor angaja pe oricine 90% din firme.