| elmeksadin a întrebat:

Salut, Va rog am nevoie de ajutor ...nu știu din punct de vedere a legii următoarele:
Este normal ca eu că angajata sa plătesc amenda venită de la ANPC la magazinul care lucrez?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Normal că nu. Firma plătește amenda. Dacă e vina ta atunci există alte căi de pedeapsa...

4 răspunsuri:
| elmeksadin explică:

Mai ales că ei nu vor să i-a returul la unele produse...

| BreabanDaniel a răspuns:

Normal nu, toate magazile ar trebui să aibă asigurare care să plătească orice dauna provocata de angajat atâta timp cât angajatorul nu poate demonstra că tu provoci daunele intenționat

| darrio2007 a răspuns:

Nu. Plateste patronul si daca este vina ta, ti se va retine din salariu.
Magazinul nu este inregistrat pe numele tau. Cred.

| elmeksadin explică (pentru suntserios):

Mulțumesc frumos.