| CriStian17788 a întrebat:

Salut, vin cu o întrebare mai idioată, am 14 ani, fac 15 în 2 luni și nu știu ce să aleg dintre fotbal și actorie. Am stat mult să mă gândesc dar tot degeaba. Poate puteți să mă ajutați voi cu niște sfaturi. Tin să menționez că îmi plac ambele.

Răspuns Câştigător
| mastadont a răspuns:

Noi nu avem cum să te ajutăm prea mult, tu trebuie să decizi pentru tine ce e mai bine. Analizează avantajele și dezavantajele fiecărei opțiuni, imagineazăți cum va fi viața ta după fiecare alegere și alege ce simți că te va face mai fericit și împlinit.

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Depinde ce crezi ca ti se potriveste.

| Violleta2022 a răspuns:

La anii astia ai putea face numai fotbal (daca esti bun si esti selectat de un antrenor de fotbal), fiindca actoria o poti face DUPA terminarea liceului, daca intri la o Facultate de teatru si film.

| DeMicUnCălător a răspuns:

Fă-le pe amândouă

| TheGentleman a răspuns:

Fotbalul este mai bine plătit decât actoria și te umple de faimă și femei. la actorie mori de foame și trebuie să mai vii și cu bani de-acasă, să stai la cheremul unor moșari ca Arșinel susținuți politic

La fotbal, dacă reușești să faci pasul la profesioniști, primești locuință de serviciu din partea clubului, vezi lumea etc.

| Bogatu_Valentin_1968 a răspuns:

Cariera de fotbalist se termina pe la 25 - 30 de ani si abia atunci isi incepe un actor bun cariera. Eu m-as face actor, cu toate ca daca esti fostbalist foarte bun castigi mai multi bani.

| adypetrescu87 a răspuns:

Daca esti intr-adevar bun la fotbal, ai rezultate si terenul de fotbal simti ca te implineste, iar parintii te sustin, mergi pe latura asta.

Răspuns utilizator avertizat