| AdriaNNN0722 a întrebat:

Salut, voiam sa întreb dacă pot sa intru in armata dacă am 2 tatuaje pe brațul stâng.

10 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

Daca nu sunt vizibile in uniforma de vara, din cate stiu eu nu e nici o problema

| costiceacristian200 a răspuns:

Da nu e nici-o problema!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu e problemă dacă sunt sub cămașă.

| mudokins78 a răspuns:

Ce reprezintă tatuajele? Că dacă ai din astea cu Hitler. Nu mai pupi decât legiunea străină.

| AdriaNNN0722 explică (pentru mudokins78):

Am un trandafir și 3 triunghiuri

| AdriaNNN0722 explică (pentru sadrian46):

Sunt pe antebrat

| AdriaNNN0722 explică (pentru Bizon95):

Sunt vizibile, sunt pe antebrat

| Nimeni20192018 a răspuns:

Dacă am tatuaje, piercinguri sau tăieturi, pot deveni militar?

Te poți înscrie, însă va trebuie să declari, pe proprie răspundere, în cererea de înscriere pe care o vei completa la biroul informare-recrutare, dacă AI sau NU AI tatuaje, piercinguri sau/și tăieturi, indiferent de natura și conținutul sau semnificația lor. Ulterior, la finalul procesului de selecție, în timpul interviului de evaluare, vei avea o discuție cu psihologul, referitoare la aceste semne particulare.

Acest text a fost copiat de pe dgmru.mapn.ro / informatii de interes public / intrebari frecvente!

| Bizon95 a răspuns (pentru AdriaNNN0722):

Atunci... se pot scoate cu laser

stiu ca am mai vazut o discutie chiar aici despre treaba asta
atat timp cat sunt vizibile in orice forma a uniformei (si aia de vara acopera cel mai putin) orice chestie de forte de ordine (armata, jandarmi, politie) considera asta indezirabil
acum, NU stiu litera legii, stiu numai din auzite

ce poti sa faci tu CA SA FII SIGUR:
dai un telefon la fortele de recrutare armate, incerci sa nu iti dai numele si intrebi exact ce te doare, insa, eu cred sincer ca ai sanse 99.99% sa fie cum am scris eu mai sus... imi pare rau

deci, trebuie sa te decizi intre tatuaje si armata... sorry!

| AdriaNNN0722 explică (pentru Nimeni20192018):

Deci, nu ar fi o problema asa mare, adică sunt tatuaje simple, nu cu femei dezbrăcate sau ceva. Și nu vreau în forțele de ordine, politie, etc.
Vreau în aviație sau ca și pușcaș marin(ca și sniper, nu știu cum se zice în română)