| AdiIRM a întrebat:

Salut! Vreau să intru în armată, (dacă se poate să răspundă cei din sistem), cât este salariul minim acum la SGP și Subofițer? Salariul este in funcție de armă? De exemplu eu vreau să dau la infanterie, merită? Și cum este mai ok? Să dau direct la subofițeri sau să dau prima dată la SGP și după să intru la subofițeri, prin încadrare directă (parcă așa se cheamă ) ), am înțeles că primești in timpul școlarizării salariul de SGP, imi puteți spune cei care știu dacă este adevărat? Mulțumesc frumos!

2 răspunsuri:
| AdiIRM explică:

Da prietene, tu presupun că lucrezi pe bază de voluntariat, n ai nevoie de bani, sau poate nu lucrezi deloc...

| Ellie2emma a răspuns:

Aveam un prieten. Lua în jur de 2000 Ron