| Gamingx61 a întrebat:

Salut
Vreau sa merg in armata, e ceea ce imi doresc cel mai mult dar ma bate gandul sa imi incerc norocul la mascati. Intrebarea mea este: cam cat la % conteaza stiinta, dar conditia fizica? stiu ca acolo intra 1/10, si ca e foarte greu dar as face cam orice sa ajung printre ei.
De ce nu ma duc in armata? am planuri cu familia, calatorii si alea. (vise de adolescenti.) Mersi

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Daca o iei cu politia simpla dupa liceu si bac promovat se intra la academia de politie sau poti alege jandarmeria

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ca sa intri in jandarmerie ai nevoie de bac si antrenament sever, iar la armata nu e chiar asa dur sa intri. Dar trebuie antrenament oricum altfel esti slab

| Gamingx61 explică (pentru mgtow):

Fizicul nu e nicio problema, ma antrenez de 2 ani si mai am 2 pana sa termin liceul: in schimb vreau sa stiu cu invatatu cum e, si cum se intra. Intri la academia de politie, si apoi la mascati? (stii, fortele speciale ale politiei)

Răspuns utilizator avertizat
| MrAnonym a răspuns:

Nu iti sfatui sa mergi la armata.Ar fi bine sa te duci direct la academia de politie.