| AiUnOs a întrebat:

Am diploma de bacalaureat si nu vreau sa urmez o facultate, imi puteti da cateva optiuni fara cele in cadrul MAI deoarece am dosar penal. Multumesc!

3 răspunsuri:
| BuLaNNNeL a răspuns:

Du-te in afara, n-are rost să muncești aici pe minimul pe economie.

| AiUnOs explică (pentru BuLaNNNeL):

Ceva optiuni?

| BuLaNNNeL a răspuns (pentru AiUnOs):

Unde? În strainatate? Munca de jos, intr-un an, doi vei fii bine mersi mai ales sa stii si limba lor, altfel te "invarti" in societate. La noi, Timisoara e un exemplu bun. Gasesti afise cu angajari din km in km laughing. Dar parerea mea ca decat da muncești aici pe minimul pe economie din care jumate ii dai pe chirie si restul utilităților. Din restul rămas trebuie sa manânci o lună până la următorul salariu... rămâi cu fix nimic.