| Bulboacă10Teo a întrebat:

Am nevoie de niște detalii de la cineva care a lucrat sau lucrează la Orange și știe cam ce presupun funcțiile de pe acolo. Tot văd pe site-urile de angajări funcții precum: Credit&Collection Analyst; Costumer Care; Asistent retail; Asistent relație clienți; Call center. Îmi poate spune cineva cam ce presupune în mare fiecare din toate acestea? Sau care dintre ele sunt mai ok sau mai puțin solicitante?

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Asistent retail; Este un vânzător în magazin.
Asistent relație clienți; Este un funcșionar care la telefon sau în magazin resolvă problemele care pot apărea intre clienți și companie referitor la contracte, utilizarea aparaturii, etc.
Call center. Operator telefonic, care răspunde la solicitările clienților și îi îndrumă spre compartimentele interne, realizând conexiunea telefonică.