| Junseng a întrebat:

Salutare! As vrea sa muncesc ceva extra, deoarece am un program foarte bun (3 zile pline la munca și 9 acasa). Am 22 de ani si sunt din Constanța si vreau sa găsesc ceva cu program care sa se muleze după mine, deoarece la locul meu de munca mai apar zile in care trebuie sa ma prezint (ex: mă sună astăzi ca maine trebuie sa fiu la program). Si as mai vrea sa imi recomandați un loc de munca pentru prietena mea. Eu personal m-am gândit la un peco sau chiar amanet. Voi ce locuri de munca știți sa fie mai ok si cu potențial de câștig extra?

11 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

La peco sau amanet ăia vor zilnic sa fi la program daca te sună seful de la serviciul actual ca are nevoie maine de tine si rtu nu poti deoarece la benzinarie se lucreaza si tura de noapte ce faci? Trebuie sa renunti la unul din cele doua servicii ca nu vei face față degeaba vrei 2 salarii ca organismul are nevoie de odihna, iar la amanet la fel ei vor program de 8 ore.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

La Peco și la amanet ai orar fix pe care trebuie să îl respecți. Dacă ai zile libere aleator ți se potrivește agent comisionar la un MLM.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Glovo / tazz / bolt

| Junseng explică (pentru CristiDinBucuresti):

Citește te rog bine ce am scris

| Junseng explică (pentru sadrian46):

Citește bine ce am scris, te rog

| RxTx a răspuns:

Dacă ești din Constanța mergi pe litoral la restaurante dar azile că tu vrei banii pe zi. eu am lucrat si alti prieteni si ne-au scos datori sau nu ne-au dat nci un ban că nu ne-au făcut hârtii și așa sunt ei învățați să dea țeapă.
Sau caută o firmă de securitate medie cu patron rom local sare să aibă ceva lucrări micuțe de o zi. Si spune-i adevărul că tu vrei să muncești să ajuti să dai găuri cu obormașina sa te urci pe scara să tragi cabluri prin pereți să faci pe zidarul salahor muncitor care repara peretii glet faianta parchet demonteaza tocurile de uși si le monteaza la loc finisaje interioare ca să aibă electronistii pe unde sa o ia cu cablul
si tu doar să le faci șanțurile si apoi să repari după ei. si sigur o să te primescă prima firma cum te duci cum te angajeaza.
Sau dacă ai orice fel de factate tehnică iti recomand sa faci un curs curează 3 săptămâni arts asociatia romana pentru tehnica de securitate
dar trebuie neaparat sa ai o facutate tehnica chiar si de cartofi prajiti
si gata iti iei diploma ai voie sa stampilezi tu hartii sa proiectezi sisteme de securitate si vin firmulite la tine sa le stampilezi proiectele facute de ei si iti dau si tie 300 lei

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Junseng):

Ai scris o prostie asa ca taci din gura, multumeste te cu cîti bani cîstigi vrei marea cu sarea, ne multumitului i se ia darul vei ramane șomer oamenii nu au locuri de munca ca ăstia fac restructurari si tu vrei cîstig extra? De unde?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru Junseng):

Am citit bine și am răspuns cum m-am priceput.

| Violleta2022 a răspuns:

Orice munca in comert care are program si in weekend poate sa iti ofere un extra venit.
Depinde ce gasiti voi local, ca noi nu-ti putem recomanda nimic de la departari de sute sau mii de km departare de Constanta.

| Junseng explică (pentru CristiDinBucuresti):

De ce mai răspunzi la întrebări daca nu ești in stare sa dai un răspuns? De fapt, ai dreptate nu o sa mai imi caut nimic de munca in plus si o sa ma dea si afara de la locul de munca din cauza răspunsului tău. Te rog sa nu mai răspunzi la întrebări pe platforma asta dacă nu te pricepi.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Junseng):

Du-te ma si culcate si lasa ma in pace cine esti tu?