| nyoentox2002 a întrebat:

Salutare! Cum mă pot angaja la Lidl?
Nici nu stiu cum sa fac, daca as avea un numar de telefon!

27 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Nu încerci să întrebi la lidl?

| nyoentox2002 explică (pentru Frank51):

Pai unde întreb?

| johnnny123 a răspuns:

Ce misto ar fi daca Lidl ar avea pe site o sectiune de cariere...
Ah, ce sa vezi, uite ca are: https://cariere.lidl.ro/cautare-joburi

Sa reformulez atunci...
Ce misto ar fi daca oamenii ar fi in stare sa gaseasca pe cont propriu niste informatii atat de usor accesibile in loc sa ceara altora sa le caute pentru ei.

| Celcestietot a răspuns:

Eu iti recomand sa te duci la Lidl-ul la care vrei sa te angajezi, in felul asta te si vad la fata si cel putin stii daca mai au locuri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă angajează găsești și pe publi sau olx. Te poți duce în magazin și sa lași un CV, te duci cu tupeu direct acolo și le spui ca ești interesat sa lucrezi acolo ca lucrător comercial /casier (îți va fi greu ca și casier fiindcă trebuie sa fi rapid, și sa cunoști toate pachetele de țigări care sunt chiar lângă tine)
Mai bine aranjezi marfa pe rafturi.
Vezi ca nu va fi foarte ușor! Mie mi se pare robie pe fata sa lucrezi pe 1400 de lei 8 ore, și te și rup cu munca. Dacă ai posibilitatea pleacă din tara, ca e sărăcie pe fata!

| nyoentox2002 explică (pentru anonim_4396):

De unde stii? Poate da 16, 17, 20 de milioane

| Catrice a răspuns (pentru nyoentox2002):

Ce frumos e sa fii tânăr și să visezi averi laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

*Mereu șeful asculta manele când terminam, la el în birou. Zici ca era la el acasă*

| Lukasssz a răspuns:

Sa imi spui cat costa un tricou acolowinking

| Frank51 a răspuns (pentru nyoentox2002):

Încearcă să întrebi la kaufland, poate știu ei mai bine...

| nyoentox2002 explică (pentru anonim_4396):

Eu vreiam doar să plec în alt oras, nu în alta țară și îți zic și motivele:
1-Nu stiu nicio limbă straina si nu pot sa vorbesc cu nimeni, nu imi pot face prieteni si să am și eu o iubită!
2-Nu cred ca pot rezista sa stau 2-3 zile într-un loc adică sa stau atat in autobuz!
3-La cine mă tund?
4-Unde ma cazez si ce mananc?
5-De unde îmi iau haine pe placul meu?
6-Daca ma mut în altă țară cheltuielile sunt mult mai mari ce am facut?
7-In Romania e fain ca pot vorbi cu toata lumea

| nyoentox2002 explică (pentru Frank51):

Orasul meu nu are kaufland, are lidl, Orasul e Husi din jud Vaslui

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru nyoentox2002):

O înveți cât timp lucrezi, 8 ore lucrezi 16 stai acasă.
Te duce avionul, într-o ora și ceva ești în Germania sa dam un exemplu.
Sunt frizerii în localitatea unde lucrezi în strainatate. Plătești mai mult dar salariile sunt mult mai mari decât în România.
Plătești 600 de euro chiria, ramai cu 1300 la 8 ore, sau chiar 1400 după un timp. Nu trebuie sa mănânci toată ziua, asta denota o problema psihologica/psihica.
Haine îți cumperi din nou, din localitatea unde lucrezi, sunt destule magazine, Mall-uri. Cheltuielile sunt mai mari, dar salariu poate ajunge și la 2000 de euro, 1800 și tot e ok.
7. Da, asa e. Dar nu toată lumea e lângă tine la greu, nu te ajuta cu bani, și nici sprijin moral, decât,, poate părinții tăi. Vorbești cu ei prin intermediul Facebook-ului, degeaba vorbești cu toată lumea, dacă nu te vezi cu "ea", nu e același lucru. Îți va fi foarte greu, asa este, dar ești bărbat. Dacă aveai neamuri dincolo, și lucrai cu ei, era mai ok.
Oricum dacă stai singur, tot o sa plătești facturile, mâncarea singur, și e mult mai nașpa, ramai cu 30 - 40% din salariu, asta înseamă undeva la 600 de lei, poate mai puțin. E greu de tot sa trăiești de unul singur în România, facturile vin în serie, și facturile și mâncarea te rup. Dacă îți place aici, și crezi ca e mai ușor, îți găsești o iubita și plătiți totul la comun, dar pe noi ăștia timizi, mentalitatea ne trage în jos, pe noi anxioșii, din cauza asta pierdem extrem de multe în viata, nu semănam pe părinții noștri care erau LEI, nu se plângeau aproape niciodată. Generația noastră din orice se plânge.
Când nu o sa mai ai părinți, atunci o sa vezi de fapt cat e de grea viata.

| mgtow a răspuns:

Online aplicatie sau cauti managerul in lidl

| mihaelapj a răspuns:

Se dă un interviu doar atunci când se scot posturi. Interesați-vă dacă sunt locuri, și dacă da, când este acest interviu. Pregătiți-vă un cv și... mult succes!

| mihaelapj a răspuns (pentru anonim_4396):

Salariul este de 2000 de lei! Se dau și tichete. Sunt multe beneficii la lidl. Desigur, nu se compara salariul de la lidl cu munca în afară.
Cat despre munca depusa, intr-adevar, se muncește de acești 2000 lei. Primele luni este foarte greu pentru ca trebuie sa înveți toate codurile produselor și tot felul de termeni folosiți de către angajați. După ce va obișnuiți va fi mult mai ușor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru mihaelapj):

In orașele mari se da 2000 de lei, nu cred ca se da peste tot acest salariu. Sau nu cred ca ii se da unui lucrător comercial atât! El cauta post pentru lucrător comercial, e prima data când lucrează și nu are decât liceul, nici o calificare, nimic.
Ca sa pună marfa pe rafturi nu trebuie sa cunoască toate codurile produselor, ci sa știe unde trebuie dus fiecare produs în parte! Dacă vorbim de postul de casier, asta e altceva, și alții trebuia sa retina unele coduri fiindca nu statea lumea pana se uita casierul în caiet după fiecare cod, trebuia sa le cam memoreze! Ca sa pună marfa pe rafturi nu trebuie decât sa știe unde sa pună produsele, asta imediat o învață dacă e deștept.

| mihaelapj a răspuns (pentru anonim_4396):

Postul de casier și cel pe sala sunt același lucru. În primele luni se lucrează mai mult pe sala, apoi te vor băga și la casă din ce în ce mai mult.

| mihaelapj a răspuns (pentru mihaelapj):

Vorbesc în cunoștință de cauza. Băiatul este interesat de Huși, eu am informațiile de la Lidl Bârlad.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru mihaelapj):

Nu e o regula. Și nu e chiar asa cum spui tu. Sunt destui lucrători comerciali la mine în zona care lucrează de câțiva ani, și niciodată nu au lucrat ca și casier, ca salariile sunt la fel asta e altceva. Nu orișicine se descurca ca, casier, dar nici nu ii da afara dacă nu se descurca la casa.

| nyoentox2002 explică (pentru anonim_4396):

Gresesti aici, am calificare, adica am fost la liceu Tehnologic profil Tehnician in activitati de comertlaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru nyoentox2002):

Da, dar sti doar teorie nu și practica. De fapt nici aia ca ai uitat-o happy

| nyoentox2002 explică (pentru anonim_4396):

Practica faceam in timpul celor 4 ani ee studiu doar nu foarte multa,ajutam la încarcat si descarcat etc,am lucrat la mare primul meu job dupa ce am iesit de pe bancile scolii, am lucrat la autoservire si faceam mai multe chestii:Stergeam mese, debarasam, mai spalam vase, curatat legume

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru nyoentox2002):

Ești băiat de băiat! Etalonul husiului happy

| nyoentox2002 explică (pentru anonim_4396):

M-as bucura sa scap odata de orasul asta!

| TompiAdrianaElena a răspuns:

De ce nu.pot sa trimit sv