| iamL a întrebat:

Daca am picat examenul psihologic in cadrul concursului de admitere al Scolii de Agenti de Politie Campina, ma pot inscrie la examenul din cadrul jandarmeriei care are loc in vara?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Va trebui sa sustii alt examen psihologic. Nu stiu daca va fi acelasi dar va fi unul asemanator.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Te poti inscrie doar ca si la jandarmerie exista examenul psihologic.

| iamL explică (pentru Ioandelasal):

Stiu asta, dar m-am referit daca examenul psihologic pe care l-am picat la politie (decembrie 2018) este valid si pentru jandarmi.
Intreb asta deoarece vreau sa ma orientez catre o cariera in jandarmerie si as vrea sa stiu daca pot participa la concursul din vara, deoarece la cel pentru politie nu voi putea din cauza ca inscrierile sunt incadrate in intervalul de 6 luni ale examenului precedent