| terry11 a întrebat:

Salutare!
Daca vin de la profil uman si vreau sa dau la utcb ce trebuie pentru admitere? e examen sau concurs de dosare?

Răspuns Câştigător
| Yurisa a răspuns:

Admiterea la utcb e aceeași indiferent de profilul făcut la liceu. Depinde ce program de licență alegi, mai multe informații găsești pe site despre metodologie

2 răspunsuri:
| adryang78 a răspuns:

Fiecare facultate are afișate pe site informațiile necesare - oferta educațională, metodologia concursului etc.
La unele se intră pe dosar, la altele se mai susțin anumite probe, unele practice, altele psihologice, depinde de "ramură".
Nu contează ce liceu ai terminat.
Succes!

| terry11 explică (pentru adryang78):

Am cautat pe site si nu am gasit absolut nimic dar mersi mult oricum pentru disponibilitate