| Bobby77 a întrebat:

De ce la SRI trebuie sa ai inaltimea minim 1.70? Adica hai ca la poliție am inteles ca daca faci strada nu trebuie sa fii pitic de gradina, desi se considera discriminare, dar la SRI de ce trebuie sa fii inalt?

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ești militar și acolo, ești luptător, nu pitic de grădină.

| Bobby77 explică (pentru sadrian46):

Pai si de ce se pune minima de inaltime? Parerea mea e ca ce face unul de 1.70, poate face si unul de 1.60

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru Bobby77):

Este un minister cu un buget de 300 000 000 ceva de genu. Asta spune ceva despre valoarea a ceea ce fac, nu gunoiul de pe tabloide.
Ei au și o misiune scrisă la ei pe site. Nu scrie la ei pe site cum se moare în misiune, că ei nu mor, ci dispar. Așa că, cei ce conduc acest minister or fi știind ceva mai mult referitor la înălțimea necesară unui agent, ceva ce contrazice părerea ta.