| iathcth a întrebat:

Salutare.
ma aflu aici cu speranta ca voi gasi ceva informatii utile din partea unor persoane ce au legatura cu subiectul, asa ca;
de ceva timp ma gandesc sa plec ca sofer angajat pe comunitate cu o dubita de 3.5t care se conduce cu categoria b; dar nu stiu nimic despre cum ar fi...credeti.ma ca nici nu stiu ce sa intreb pentru ca ma intereseaza absolut totul,asa ca te rog; daca stii ceva informatii care mi-ar fi utile,ajuta-ma sa am si eu parte de cunostiintele tale in domeniu.
spune-mi cu pro sau contra,sau cu cat de bine,cat de rau.
chiar sunt interesat si atat de tentat, incat nu-mi imaginez decat ca e vorba doar de condus, lucru ce ma incanta atat de tare incat nu pot sa-mi dau seama si de "restul".
multumesc frumos!

2 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Daca iti place,e o meserie frumosa cu avantaje si dezavantaje.
Pe comunitate stai mult,mai bine tur-retur.
Recomand sa dai si de c+e (in caz ca nu le ai)asta daca vrei sa faci treaba calumea.
Cel putin finaciar.
Pe dubita gasesti mai greu, pe tir gasesti oferte in fiecare zi pentru ca e criza de soferi.
E si bine dar si rau.
Dar daca iti place, treci mai usor peste aspectele neplacute ale meseriei.
Gandeste-te ca pe comunitate stai mereu plecat si iti vei sacrifica singur tineretea.
Daca nu esti insurat, e posibil sa relizezi cand e destul de tarziu.
Tot pleci la drumu, de ce sa nu iei mai multi bani? Iti mai recomand incodata c+e.
Si in tara iei lejer 1000 e si nu mai stai mereu plecat ca pe comunitate.
Si cum am zis si mai sus, daca tot vrei sa pleci, recomand tur-retur.
Succes!

| iathcth explică (pentru ROB3RT89):

Multumesc pentru atentie. O sa iau in calcul sfaturile tale. Te salut.