| Pristine a întrebat:

Salutare,ma gandeam sa urmez niste cursuri de electrician in constructii si as avea cateva nelamuriri, poate exista persoane aici care au facut acest curs si mi pot raspunde. Imi pot gasi de munca usor după terminarea cursurilor? Imi trebuie autorizatie ANRE pentru a putea munci ca electrician? Merita aceasta meserie dpdv al banilor, dar si dpdv al efortului?

2 răspunsuri:
| MistarGoGu a răspuns:

Dacă ai experienta practica = 0 cam nasol! Pleci ca începător cu hamaleala! Dacă ai experienta practica și faci curs doar pentru diploma și autorizare o.k! Intri în " cabluri " imediat! Nu pierde nimeni timp sa te învețe pe tine meserie!
Mai bine curs de tehnician automatizări-electronica! Măcar lucrezi elegant intr-o fabrica nu pe șantier în praf și mizerie! Depinde de tine ce îți dorești!

| Pristine explică (pentru MistarGoGu):

Momentan lucrez ca tehnician mecanic/mentenanta, nu stiu daca s ar considera asta experienta. Multumesc de raspuns.