| anonim_4396 a întrebat:

Salutare,

Se poate ma ajutati cu niste sfaturi despre cum este munca in Franta? Orice este binevenit.
Planuiesc sa merg acolo in cautarea unui job. Norocul meu initial este ca maica-mea lucreaza deja de mult timp acolo si voi sta la ea si tot ea ma ajuta sa imi gasesc ceva pana imi iese asigurarea de sanatate sau cartea verde cum i se mai spune. Apoi ma pot reprofila. Puteti sa veniti si cu experiente daca ati lucrat acolo indiferent de domeniu, daca ati facut cursuri de calificare, taxe, etc.

Multam!

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pai, cam ce stii sa faci?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru darrio2007):

Ce pot eu sa fac nu are importanta acum. Ma intereseaza mai mult experienta ta de acolo (daca exista), daca nu, alte sfaturi generale si utile. Putem na sa excludem limba, la asta ma descurc, am invatat-o la vreme si acum prinde bine.