| joaxenul a întrebat:

Vara aceasta ma înscriu la facultate și am doua pe listă: management turistic și comercial/ administrație publica. Vreau si eu câteva păreri, pe care e mai ok sa o urmez? Unde am oportunități mai bune de cariera? Un job mai bine plătit? Mulțumesc anticipat. FUNDA

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ai vreo țintă sau job anume după absolvire

| joaxenul explică (pentru sierra1):

Nu am o țintă. Îmi plac ambele domenii și as vrea sa știu care oferă mai mult.

| sierra1 a răspuns (pentru joaxenul):

Cinsti? nu prea văd în ce vei fi specialist după absolvire

| CodrutElian1990 a răspuns:

Cunosc pe cineva care a facut management turistic si lucreaza ca receptioner intr-un hotel.

| Clarity a răspuns:

Sa găsești un job trebuie sa fii foarte pasionat de ceea ce faci, dacă esti pasionat de amândouă și crezi ca poți face ceva cu oricare dintre ele, atunci nu ar trebui sa te îngrijorezi prea mult. Caută pe internet, YouTube mai multă informație despre ele ca sa te ajute sa iei o decizie. Când vine vorba de cariera ii greu pentru toți, prea mulți studenți și prea putine joburi. Ceea ce îți da o șansa ii dacă esti pasionat de ceea ce faci și vrei tot timpul sa știi mai multe despre subiectul ales. Când vine vorba de bani, ii o cale lunga și grea. Sper sa te ajute.