| CristianGheorghe2 a întrebat:

Salutare tuturor! Sunt anul 2 la facultate.Sunt o persoana perseverent, hotarata si am fost pana la cei 21 de ani mereu focusat pe invatat si pe ce imi doream sa obtin de la viata.In ultima perioada am fost dat peste cap de faptul ca 2 rude s-a imbolnavit de cancer si am devenit usor "pierdut". Incep sa imi pun sub semnul intrebarii decizile, am facut bine ce am facut pana la varsta asta(raspunsul ar fi da) dar si mai important daca tot ce am realizat pana acum imi este util sau imi va fi pe viitor.Eu unul m-am axat mereu pe invatat si am devenit mai retras(adica dintr-o persoana extroverta am devenit mai introverta). Acum incep sa imi pun intrebari cu privire la sensul vietii si care sunt lucrurile importante pe care ar trebui sa le realizezi si ce conteaza cu adevarat in viata.Cand poti spune ca esti o persoana realizata? Ca ai reusit ceva? Cum poti spune ca ai avut o cariera de succes? Oare cariera inseamna totul? Imi cer scuze pentru atatea intrebari oarecum filosofice dar starea proasta provocata de imbolnavirea acestor 2 rude m-a facut sa cad pe ganduri.As aprecia daca mi-ati oferi parerile voastre.

Răspuns Câştigător
| Alex2k1 a răspuns:

Să știți că sfatul dumneavoastră ne ajută foarte mult pe noi tinerii, mulțumim frumos!

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1. Atunci când poți tu spune asta. 2. Atunci când ai reușit. 3. Când poți spune tu asta. 4. Nu.

| AmandinaDragan a răspuns:

''pana la cei 21 de ani mereu focusat'' Probabil esti vreun tampit iar ce numesti tu munca e sa putrezesti pe vreun scaun intr-o corporatie.

| CristianGheorghe2 explică (pentru AmandinaDragan):

Bun.Ti-ai dat cu parerea.In primul rand, nu sunt vreun imbecil stimata doamna.Am luat 9.90 la E.N, 9.93 in bac si 9.97 in admiterea la facultate.M-ar fi ajutat niste sfaturi mai ales ca sunteti o femeie cu o varsta si o experienta de viata bogata in spate si m-ar fi interesat cum ati proceda in locul meu.

| CristianGheorghe2 explică (pentru AmandinaDragan):

Dar de curiozitate, dumneavoastra ce lucrati de vi se par corporatistii niste idioti? Plimbati sapa pe camp si mancati seminte in pauza? happy

| CristianGheorghe2 explică (pentru AmandinaDragan):

Dar de curiozitate, dumneavoastra ce lucrati de vi se par corporatistii niste idioti? Plimbati sapa pe camp si mancati seminte in pauza?