| wildstrawberry a întrebat:

Vreau sa dau la facultatea de Pedagogie a invatamantului scolar si prescolar,mai precis,vreau sa devin educatoare. Pe internet nu am gasit tot ce cautam (informatii exacte,detalii) adica, ma refer la ce trebuie sa dau admiterea. Daca ati trecut pe-aici, va rog dumiriti-ma! :*

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

Problema este ca nu prea s-a dat admitere pe materii pana acum, stii bine, poate de-asta nu gasesti informatiile de care vorbesti. am o prietena care e studenta la aceasta facultate, daca vrei o intreb maine ca acum e cam tarziu sa mai sun. poti suna si aici sa intrebi, la secretariatul acestei facultati din cadrul Universitatii Bucuresti http://www.fpse.ro/index.php?option=com_content&task=view&id=860&Itemid=860

5 răspunsuri:
| taviyamato2 a răspuns:

Sunt multe universitati si facultati, daca vrei detalii incearca la secretariat sau foloseste google

| wildstrawberry explică (pentru mixxjim):

Sigur,daca poti, astept si raspunsul de la prietena ta.Iti multumesc anticipat!:*

| wildstrawberry explică (pentru mixxjim):

Sigur.Astept raspunsul si din partea prietenei tale.Multumesc anticipat!:*

| mixxjim a răspuns (pentru wildstrawberry):

Buna, am revenit, mai tarziu dar mai bine decat niciodata, scuze! Prietena mea mi-a spus ca ea nu a dat examen pentru ca este deja invatatoare, cei care vin din sistem intra doar pe baza de dosar si cerere. Colegele ei, care nu sunt din sistem, au dat probe la muzica, desen si educatie fizica (adica sport) si dosar. Ea este la Galati, ei au afisat pe site aceste informatii si le poti vedea aici http://www.dppd.ugal.ro/noutati%20anunturi%20me%20si%20pipp/afis%20pipp.pdf
Succes!

| wildstrawberry explică (pentru mixxjim):

Multumesc mult!:*