| Sebastian217 a întrebat:

Salutari!
Sa va dau un exemplu prima data sa intelegeti la ce fac referire. In mod normal, cine termina scoala de politie la Campina iar pe viitor mai face si o facultate (de ex la drept) i se va creste salariul.
Stiti cumva sa imi ziceti daca termin scoala de pompieri despre ce facultate ar putea fi vorba sa ma poata ajuta in dezvoltarea mea pe plan profesional?

2 răspunsuri:
| GnomUrias a răspuns:

Daca doresti sa cresti in grad de la subofiter ( agent de politie ) la ofiter trebuie sa te inscrii la academia de politie Al. Ioan Cuza din Bucuresti. Ulterior, daca vei trece toate probele, va trebui sa parcurgi 3 ani de studiu, dupa care o sa ai functia de ofiter, deci automat iti va creste salariul ( in cazul tau, o sa te inscrii la categoria de pompieri la aceasta facultate ).

| Sebastian217 explică (pentru GnomUrias):

Nu ma redeream intocmai la asta, dar oricum e corect ceea ce zici.
Ma interesa de altceva, nu de academie, o facultate fara frecventa de preferat