| anonim_4396 a întrebat:

Se merita sa muncesti in Romania?

8 răspunsuri:
| Joker077 a răspuns:

Depinde pe profesia pe care o posezi, si de preferintele tale...

| roland2948 a răspuns:

Daca invetii bine si esti priceput la ceva, cu siguranta ca se merita.Eu nu m-am gandit sa plec in alta tara...

mira
| mira a răspuns:

Corect este sa intrebi:"Merita sa muncesti in Romania?"Verbul"a merita"nu este reflexiv.Referitor la intrebarea ta iti raspund ca Romania nu poate exista ca tara fara munca.

| crazyduck a răspuns:

Sincer nu prea trebuie sa fi foarte educat sa ai multa carte pe langa asta in ungaria itti iei paine cu 1 leu sau mi putin si aici 2 lei si acolo is conditit bune precum si in Italia primesi si cazare si banii mutii

| Wallker_Allan_1994 a răspuns:

Pai nu stiu, depinde doar de tine. Daca ai familie aici si nu ii poti duce cu tine mai bine stai acasa pe bani putini, dar daca nu ai, atunci de exemplu sa zicem ca tu esti specializat in telecomunicatii, aici iei 1200 de lei in mana pe luna, iar in Germania sa zicem iei 1000 de euro adica 4563.8 lei pe luna.
Dar sa nu te duci dupa bani fiindca nu banul este totul in viata.

| AaLexS a răspuns:

Depinde de profesie si de preferintele pe care le ai.
In unele locuri de munca, muncesti pana te ia drac.u si nu iti da nici un ban straight face.

| DEBrown a răspuns:

Da, merita sa muncesti pentru firme care au clientii in tarile din vestul Europei, gen cele de software.

| Andrei2343434343434343 a răspuns (pentru mira):

Scuze de greseala tongue