| Seroquel a întrebat:

Sincer,cat ati stat sa invatati pentru bac?

7 răspunsuri:
| Samariteanul a răspuns:

Nu mai am mult pana la bac, dar ideal e sa incepi sa te pregatesti ceva mai intens din cls a 11-a ca sa fi pregatit si pentru admitere la facultate, dar si pentru bac.

| Vanishgold a răspuns (pentru Samariteanul):

Uiți 60% din ce înveți dacă te apuci cu mult timp înainte.

| TheRealFantasy a răspuns:

O singura zi si am intrat si la facultate. laughing
Dar nu o face asa, nu recomand. Daca vrei sa iei o nota mai mare si poate chiar sa intri la o facultate buna apuca-te de invatat cu vreo 4 luni (MAXIM) inainte, daca ai lacune multe si mai ales la o materie gen fizica/chimie/mate unde ai formule si multe tipuri de exercitii.
Daca ai de tocit mult invata in ultimele doua luni.

Cel mai util intreaba-i pe cei care au invatat pentru bac si l-au dat recent, prieteni pe la facultate, alea alea... si profesorii conpetenti, ei iti pot spune ceva util.

| RAY a răspuns:

Am invatat asa cate putin din clasa a noua

Răspuns utilizator avertizat
| Adry05 a răspuns:

Un semestru

| MajinVegeta a răspuns:

Dupa ce-am terminat liceul, am mai stat un an si l-am dat pentru a treia oara. Cam atat.