| Mocanu_Andreea_1997 a întrebat:

SSalut! Aș dori niște sfaturi în materie de joburi. Ce job îți permite să călătorești foarte mult în interes de serviciu și să comunici cu foarte mulți oameni? Eu am o fire artistică: desenez, fac fotografii, scriu și am o imaginație extrem de bogată, dar nu știu către ce domeniu să mă îndrept.

Răspuns Câştigător
| TheAce a răspuns:

Salut Andreea. Evident ca in vanzari gasesti joburile care te ''plimba'' ce mai mult si care te fac, ca vrei ca nu vrei, sa comunici non stop. Pentru ca esti insa o fire creativa, ti-as recomanda un job in publicitate sau marketing, sau ti-as sugera macar sa citesti putin despre aceste domenii. Daca stii face si comunicare (copywriting, comunicare interna, social media) dar si design grafic atunci esti un adevarat asset si iti vei gasi lejer un job, mai ales intr-o agentie, lucru care te va face 1. sa comunici cu o groaza de clienti si 2. sa calatoresti, in special in primii ani.

5 răspunsuri:
| AleXzpm a răspuns:

Http://www.lonelyplanet.com/careers/ --> gen :) dreamjob

| AleXzpm a răspuns (pentru AleXzpm):

Cand vine vorba de domeniu, mergi pe matematica-informatica, in caz ca nu gasesti ceva flowerpoer ca job macar sa iti permiti sa te plimbi laughing sau excorta de lux o.O

| Cici91 a răspuns:

Arhitectura,Stewardesa,Arheolog,Turimul, Insotitor de bord, Organizatiile nonprofit, Promotional Marketer, Fotoreporter, Translator.
Sper ca te-am ajutat!

| musicforyoursoul a răspuns:

Hei! Din cate vad ti s-ar potrivi : arhitectura sau designer de interior happy
Te pup :*

| Mocanu_Andreea_1997 explică:

Vă mulțumesc tuturor pentru sfaturi big grin mi-ați fost de un real ajutor big grin