| anonima3389 a întrebat:

Stie cineva daca, ca, lucrator comercial in magazinele only for you din mall-uri se sta doar in picioare? Sau mai stai si jos?

2 răspunsuri:
| TheBlisterExists a răspuns:

In general un lucrator comercial nu are voie sa stea jos.
Face parte din etica profesionala.
Daca e singurul lucrator din magazin trebuie sa stea in picioare pentru ca altfel se considera lipsa de respect fata de clienti. Iti spun asta fiindca si eu am facut practica in centre comerciale mari si asta era parte din regulament.

| anonima3389 explică (pentru TheBlisterExists):

Pai inteleg sa stai in piciai ins oare cand vine clientul, dar si cand nu ai clienti sa stai in picioare? mi se pare neomenesc.....plus ca am inteles ca la magazinul respectiv nici nu te lasa sa mananci...