| anonim_4396 a întrebat:

Stie cineva daca poti sa faci armata in alta tara adica facultatea tehnica militara? si sa fii soldat reprezentant al acelei tari, nu al tarii de origine, adica sa ma plateasca acel stat nu statul roman

Răspuns Câştigător
| stpu a răspuns:

Ca sa reprezinti armata unei tari trebuie sa ai cetatenia acelui stat. Poti merge in SUA la schimb de experienta, dar cariera militara o vei face in Romania.
De asemenea ca sa te inscrii intr-o academia militara din alta tara, trebuie sa ai cetatenia acelui stat.
Armata e o dovada de patriotism si curaj.

3 răspunsuri:
| Deliα a răspuns:

Normal ca poti

| 7upjazz a răspuns (pentru Deliα):

Am niste informatii de la un prieten ca poti face facultatea in alta tara dar te trimit inapoi in tara de origine.

| HunterDennis a răspuns:

Prima oara trebuie in Romania, dupa te trimit ei daca vrei si dincolo.Alta metoda numa in legiunea straina ar fi dar aia cla rnu e tehica militara.