| Shanti_Maha_1973 a întrebat:

Stie cineva un serviciu bun in Cluj care sa-mi ofere un salariu decent din care sa-mi pot plati chiria, cheltuielile si sa pot trai? Asta ar insemna cel putin 2500 lei net. Ca eu una nu gasesc si caut demult! Proprietarul nu intreaba de unde ai banii ci daca ii ai! Astept raspuns precis. Poate fi si munca in Anglia nu ma supar!

7 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Nu crezi că atunci când îți cauți un "serviciu bun" este important să menționezi și ce pregătire ai? "Serviciile bune" nu prea cresc în copaci, trebuie să le câștigi.

| sierra1 a răspuns:

Ce știi să faci, ce pregătire ai, ce aptitudini și calități deții - asta te intreabă orice angajator înainte de a-ți propune un salariu

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce stii sa faci pentru 2500 lei net? Ca asa in programare se castiga si 9000 lei net.

| Yurisa a răspuns:

Salariul minim pe economie e 1500 si tu vrei cel putin 2500? Du-te la scoala, invata o meserie daca vrei bani. Lumea nu te plateste pentru ceva ce stie sa faca tot prostul

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu găsești, căci nu există așa ceva pentru un incepător.
Poți avea așa. 1800 în mână net, și de 700 bonuri de masă dar pentru aceasta patronul ar trebui să pună un salar brut de 3500 de lei, salar de specialist cu vechime într-un domeniu.
Un ospătar s-ar putea să câștige atât dacă este profesionist și restaurantul cu vad bun.
Î
Soluția să cauți gazdă mai ieftină.

| Simpatic a răspuns (pentru suntserios):

9000 lei? eu stiu cazuri de 4000 de euro dar ai dreptate depinde la ce nivel esti si ce se poate castiga de pe urma ta ca multinationala etc

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Simpatic):

Am zis eu ca ala e salariu minim, maxim, mediu?
Am zis ca exista si suma.
Simteai nevoie sa comentezi si nu aveai motiv?