| Marrythenight a întrebat:

Sunt a8a si stiu ca pentru admiterea liceului se da o fisa de completat. Ce trebuie sa faci? trebuie sa bifez in ordine profilele? de ex. mi-am ales liceul, vreau la stiinte sociale. pe astea le pun primele, apoi filo. sunt obligata sa pun si mate-info, stiinte ale naturii, ultimele? sau pot sa nu le mai bifez? mi-e frica daca nu cumva voi ramane pe dinafara la unul dintre primele 2 profile si oi intra naibii la mate-info, ca am murit in secunda urmatoare.

5 răspunsuri:
| stefania94 a răspuns:

Nu ești obligată.

| Loredana123 a răspuns:

Este o fisa unde tu iti vei pune optiunile pentru liceul dorit. Fisa consta in punerea codului liceului(o sa primiti un ghid unde iti vor fi prezentate liceele, oferta lor si la sfarsit gasesti codurile ..adica 19675 pentru C.N.) tu la sfrsitul clasei a 8-a vei veni la scoala impreuna cu parinti si Doamna Diriginta iti va da o foaie Unde in josul pagini sunt niste casute pentru acele coduri(tu nu scrii numele liceului, scrii doar codul) Opriunile sunt multe poti sa treci cate doresti, binenteles cele care se incadreaza in mediat ta finala. Primele 1-7 optiuni sunt cele mai importante. Bine ar fi dupa ce primesti ghidul te uiti pe el si inca de atunci tu iti faci o lista cu liceele pentru care optezi. Optiunile se trec dupa ce ai aflat media de admitere. Sper ca te-am ajutat!

| Loredana123 a răspuns:

Nu trebuie sa bifezi nimic ...pentru fiecare profil la acel liceu exista coduri diferite. Daca nu vrei mate info nu pui codul care corespunde profilului mate-info. Sper ca te-am ajutat.

| Marrythenight explică (pentru Loredana123):

Pai la liceul la care vreeau eu nu sunt decat astea 4 profile. Le at liceu un as vrea sa dau, tot 4 sunt. Sa pu codul oare doar la cele de la uman? nu as vrea sa pun coduri de la alte licee, profile deoarece toate sunt de rahat:industrial, agricol etc

| Marrythenight explică (pentru Marrythenight):

La alt liceu unde as vrea sa dau *