| GokuUltraInstinct a întrebat:

Sunt clasa a 8, de fapt am fost acum trebuie sa merg la liceu în examenele naționale am luat 9, 80 la română și 10 la matematica, dar nu știu la ce profil sa merg..chiar nu știu..mamă îmi spune să merg la științe ale naturii și tata îmi spune să merg la mate-info...nu știu ce să fac.

3 răspunsuri:
| popescucarmen43 a răspuns:

Tu ce ai vrea sa faci? faci ce ti placewinking

| GokuUltraInstinct explică (pentru popescucarmen43):

Îmi place să mă joc pe PC și pe ps4
Și să ieși afară cu prietenii mei

| Kiwibibilă a răspuns:

Cu 10 la mate să te duci la ştiinţe? Nici gând. N-ai voie. O să te plictiseşti maxim. Materia e la un nivel sub cel al mării.
Du-te la mate-info, acolo se face şcoală adevărată şi după ce termini poţi să te duci oriunde vrei mai ales pentru că se predă mate m1 care e cea mai grea (nu te speria, sigur vei face faţă, nivelul de la clasă e totuşi uşor) şi poţi să dai la facultăţi de top.
În rest, te felicit pentru notele obţinute!