| Roxett a întrebat:

Sunt clasa a XII.Am medie mare la bac deci pot intra unde vreau.M-am gandit sa dau la mate-info.Dar nu stiu sigur ce job imi gasesc(nu doresc sa ajung profesoara).voi ce parere aveti? ce job pot gasi?

Răspuns Câştigător
| Janek21 a răspuns:

Fa o facultate care sa-ti permita gasirea unui job pe placul tau.

Daca tot alegi o facultate, alege una serioasa, nu cele de duzina gen Spiru Haret, Hyperion sau mai stiu eu care sunt. Fa ceva de stat si care sa fie relativ greu.

Ingineria pare a avea un viitor promitor, alaturi de automatica. Daca te satisface domeniul IT, atunci trebuie sa stii ca se gaseste relativ usor de munca daca ai cunostintele necesare.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Se face si programare la mate info, iar daca nici in programare nu sunt job uri...

| InVisible99 a răspuns:

Daca faci mate-info mai ales pe partea de info gasesti foarte multe joburi pe IT dar trebuie sa-ti placa programarea.

| Roxett explică (pentru Janek21):

La stat si vreau la fara plata(nu am mentionat ca sunt din constanta si la faculate aici o sa raman.nu m-as adapta la viata de camin).La matematica ma descurc foarte bine deci acolo nu cred ca voi avea probleme.In schimb la info am doar cunostinte "de baza".Nu am facut ca cei de la intensiv info 7 ore de info pe sapt.Acolo am unele indoieli insa am auzit ca elevi mult mai slabi s-au descurcat. Oricum daca voi mrge la acesta facutate ma voi pune la punct cu info.
Dar nu am "o lista" exacta cu meseriile pe care le pot avea dupa terminarea acestei fucltati. Dupa cum am precizat nu ma intereseaza o cariera in invatamant.

| Roxett explică (pentru Janek21):

Ar mai fi si varianta ASE.ar fi mai ofertanta ca job?

| cristina117 a răspuns:

Poti sa faci bani online foarte usor!

pentru fiecare citire a newsletter-elor primite din partea MailDirect primesti automat 0, 5 centi
pentru fiecare click in interiorul newsletter-elor primite din partea MailDirect primesti automat 1 cent (este comisionat DOAR primul click din fiecare newsletter)
pentru Share pe Facebook primesti 1 cent pentru fiecare campanie impartasita pe Facebook (se comisioneaza un singur share / campanie)
in functie de fiecare campanie in parte primesti pana la 20$ pentru cumparaturi facute la partenerii nostri in urma newsletter-elor MailDirect (se va specifica la campaniile la care se aplica)
primesti 10 centi pentru fiecare user care se inscrie din partea ta in platforma MailDirect pentru primii 200 de prieteni, dupa care suma scade la 2 centi.
in momentul in care atingi suma de 100$ in contul tau, la prima plata, incheiem un contract cu tine si iti viram banii in contul tau personal, ulterior platile fiind facute in baza contractului initial fara alte formalitati.
Intra pe http://www.maildirect.ro/inregistrare/f52ffaec8a1b8e2531eb20b8c548df96 si inregistreaza.te!

Răspuns utilizator avertizat