| xcristix a întrebat:

Sunt clasa a8-a,dupa examen cred ca o sa am media in jur de 7, si nu ma prea pot hotari pe ce profil sa merg,am vazut la colegiul tehnic din buzau,ca au o specializare numita tehnician operator tehnica de calcul(calculatoare)si mie imi plac calculatoarele,oare cum e la oraaceasta,grea,usoara? si cu ce medie se intra,sau ce alte licee din buzau mai stiti cu aceasta specializare,eu prima oara m-am gandit sa merg la informatica,dar mi s-a spus ca se pune accent mai mult pe mate, si nu prea cred ca o sa ma descurc, dau funda cui ma lumineaza si pe mine!

Răspuns Câştigător
| Fast92 a răspuns:

Salut ..la sfarsitul clasei a 8 ar trebui sa primesti de la diriginta un ghid indrumator in alegerea liceului...in acel ghid vei gasi mediile de admitere din anii trecuti la toate liceele ..parerea mea ar fi sa te orientezi spre liceul economic. P.s eu sunt tot din buzau si liceul economic are o prestanta buna.o sa te mai gandesti tu... pune mana si invata pentru examenele de admitere.succes.

2 răspunsuri:
| xcristix explică (pentru Fast92):

Si ce specializari sunt la economic?

| Fast92 a răspuns (pentru xcristix):

Pai sunt cam asa: Economic. Turism si alimentatie. Comert.