| t8t7s21 a întrebat:

Sunt in anul 1 la Automatica si doresc in vreo 2 ani sa ma orientez intr o cariera de PenTesting. Recomandari? Cursuri?

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

Pentru inceput fă tu TOATE cursurile din curricula obligatorie - dar fă-le bine, nu oricum - și pe parcurs iți dai tu seama singur unde ești deficitar sau ce inclinații ai.

pese - "carieră" in PenTesting n-o să faci ci EVENTUAL o să ai un job și cu astfel de cerințe

2 răspunsuri:
| Condrache_Marian_1989 a răspuns:

Ti as recomanda sa te lasi sau mai bine du te in afara n are rost sa o faci ca nu se cauta in Romania automatica laughing, am 2 prieteni care au terminat automatica cibernetica la Poli cu master terminat cu nota 9+ si nu gasesc nimic de lucru

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Condrache_Marian_1989):

Hai ma sa fim seriosi. Cum sa nu iti gasesti de munca cu calificarea asta in Ro? inca se cauta programatori peste tot.