| Oyasumi a întrebat:

Sunt in clasa a 11 si am o intuitie buna, prietenii mi-au sugerat sa dau la criminalistica, investigator ceva de genul. Deci la ce facultate as putea sa-mi continui studiile?

4 răspunsuri:
| mihairad a răspuns:

Academia de Politie

| johnnny123 a răspuns:

Te consideri capabil sa investighezi o crima, dar nu esti capabil sa descoperi la ce facultate trebuie sa dai pentru a deveni criminalist?

Intreb si eu.

| IoanaIonuca a răspuns:

Eu zic sa-ti urmezi studiile unde vrei si unde ti-ar placea, nu unde iti spun colegii ca te-ai potrivi. La criminalistica nu totul e "intuitie buna".

| Oyasumi explică (pentru johnnny123):

Un anchetator ia informatiile de la orice sursa posibila happy.
Daca mai multe persoane spun acelasi lucru, imi ofera mai multa siguranta.