| Kyra18 a întrebat:

Sunt in clasa a 12-a, dupa ce termin vreau sa ma inscriu in armata, ca soldat ( nu ma intereseaza gradele) vreau sa fiu activ dupa perioada de pregatire.Care sunt cerintele? (Liceul pe care il fac in momentul de fata n-are nici o treaba cu armata, este un liceu tehnic)

Răspuns Câştigător
| F3d0x a răspuns:

Pentru asta va trebui sa urmezi "Academia Fortelor Terestre" care cere test scris din Limba Engleza si Matematica+Proba Sportiva si desigur, bac-ul luat.Pe langa asta va trebui sa fii apt medical, adica sa nu ai probleme de sanatate majore.
Si nu, nu e nici o problema daca esti la un liceu civil.
Bafta!

11 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Nu e mai bine sa faci o facultate dupa? O sa castigi 2 lei ca soldat.

| Quassaar a răspuns (pentru Cosmin86):

Eu știu persoane cu facultăți care sunt șomeri. Mai bine 2 lei asigurați decât nimic...winking

| Cosmin86 a răspuns (pentru Quassaar):

Vezi pe cei din IT care la noi in tara au peste 3000 de euro in mana (145 de milioane vechi, sau cat e euro acum).

Sau daca vrei tot legat de armata, ofiterii castiga mai bine decat soldatii.

p.s.: doar incapabilii sunt someri, inseamna ca persoanele pe care le cunosti tu sunt foarte proaste.

| F3d0x a răspuns (pentru Cosmin86):

Pai baiatul/fata a precizat ca este la un liceu tehnic, nu pe mate-info

| Cosmin86 a răspuns (pentru F3d0x):

Am zis: ofiter in armata. Cum ai zis si tu, Academia militara.

| Quassaar a răspuns (pentru Cosmin86):

Mai Cosminele. vrabia malai visează...

| Cosmin86 a răspuns (pentru Quassaar):

De ce? Ai un respect de sine asa de scazut? Provi dintr-o familie de muncitori ratati, unde esti invatat sa nu ai pretentii, sa nu-ti doresti nimic ca "viszei malai"? Doamne ce familii exista in Ro.

Legat de ce-am zis mai sus:
http://www.yoda.ro/......istem.html

Nu toti suntem niste muncitori ratati care preferam "2 lei" ca sa fie siguri, sau niste ratati care avem "facultate" degeaba.

| Quassaar a răspuns (pentru Cosmin86):

Mai Cosminele, nivelul tau de inteligență este la nivelul clasei a 5-a, așa că ți-e dificil să procedezi ce ți-am explicat eu. Scrii mult și prost. Nu știu pe ce planeta închipuită trăiești tu și cu ce te ocupi, insa ai mult de recuperat mai băiatul tatii. Daca vrei o discuție serioasă te aștept în privat ca să nu umplem topicul băiatului cu tâmpenii imaginate și debitate de tine.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Quassaar):

Chiar e greu de intuit cu ce ma ocup?

Si de ce il incurajezi sa castige 2 lei? sa faca macar academia militara, daca vrea neaparat in armata.

Bine, vb in privat, dar repet: sa faca macar academia militara, nu sa fie un amarat de soldat.

| Quassaar a răspuns (pentru Cosmin86):

Nea Cosminele, am incercat să-ți trimit răspuns în privat, dar accepți doar de la "prieteni"...cum să facem copile?

| Cosmin86 a răspuns (pentru Quassaar):

Am modificat acum. Poti trimite.