| ARandomChild a întrebat:

Sunt în clasa a VIII-a, dar mă gândeam să merg la un liceu de artă pe profil muzical, dar oricum.
Am note de 10 dacă vă poate ajuta cu ceva informația asta.
Dacă părinții mei mă pun să dau la un liceu pedagogic, pot merge la conservator după ce-l termin?
Am nevoie de un anumit liceu să dau la conservator?

7 răspunsuri:
| Darius50boss a răspuns:

Nu ai nevoie de un anumit liceu

Răspuns utilizator avertizat
| Wr3nch a răspuns (pentru Alex8080):

Aha. Si daca tacsu zice "ori faci ca mine, ori zero lei" ce face? Ca liceu si job nu prea se pupa.

Răspuns utilizator avertizat
| Violleta2022 a răspuns:

Te poti inscrie si participa la selectie care este obligatorie si eliminatoire inainte de examenul de capacitate.
Stii sa cantu dupa note si chei muzicale?

| Yuoia a răspuns:

Poti face liceul pedagogic si sa dai apoi la conservator.

| Wr3nch a răspuns (pentru Alex8080):

Pacat ca majoritatea parintilor is ori faci ca mine ori ura si la gara.