| ololo2021 a întrebat:

Știe cineva la ce ajuta Bac-ul dacă vreau să dau la armată? Adica ce beneficii am față de cei fară BAC. Și pașii ce trebuie urmați pentru a beneficia de avantaje.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Fara diploma de bacalaureat nu poti urma o scoala militara de subofiteri, maistri militari sau ofiteri, poti fi doar soldat si gradat profesionist, angajat pe baza de contract.

| ololo2021 explică (pentru Ioandelasal):

Am diploma de bac. de asta intreb ce beneficii am față de cei care nu o au.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns (pentru ololo2021):

Ti-am spus in primul raspuns, chiar n-ai inteles?