| DaTRoll a întrebat:

Trebuie să aleg o facultatea pe care sa o urmez. Mie mi-ar plăcea inginerie auto, inginer in orice domeniu, imi place sa umblu si cu fire ( o facultate de electriceni) deci care sunt facultatile la care pot face asa ceva? Doar din București sa fie facultatea. Multumesc.

4 răspunsuri:
| johnkenedy a răspuns:

Facultatea de automatica si calculatoare, Politehnica.

| Bondarel99 a răspuns:

Adevarul e ca vor fi foarte putine ore in care vei lucra cu fire. Dacă vrei sa faci asta, fa pur și simplu cursuri de electrician și angajeaza-te undeva. La facultate, la inginerie electrică, energetică etc. Vei face 90% numai probleme de matematica, mai puțin lucruri practice. Pentru ca asta înseamnă inginerie, in principal matematica, dacă nu te atrage și crezi ca nu te descurci, nu are rost sa pierzi timp și bani degeaba.

| DaTRoll explică (pentru Bondarel99):

Imi place matematica si fizica

| Violleta2022 a răspuns:

Am o veste buna pentru tine! NU trebuei sa faci o facuiltate daca nu vrei!
Facultatea nu vine cu job asigurat si nici cu salariu mare sau cu titluri inalte.
Frumusetea este ca, nu trebuie sa faci o facultate daca esti stresat de ea sau nu stii ce sa faci, poti face la fel de bine o postliceala de 3 ani, care te va ajuta sa te califici intr-o meserie care-ti place.