| anonim_4396 a întrebat:

Trec in clasa a 7-a si nu stiu la ce liceu sa dau. sad Imi place Geografia cel mai mult. Idei?

6 răspunsuri:
| GheniusV a răspuns:

Mai ai 2 ani, asteaptahappy, se pot creea noi profiluri., eu am trecut in a8-a si s-au creat comert nu stiu ce..mai asteapta tongue

| TooNight a răspuns:

Pai la ce liceu vrei tulaughing Pe profilul turism, daca-ti place geografia.:*

| blaackbutterfly a răspuns:

Dacă îţi place geografia şi istoria, măcar puţin, mergi la ştiinţe sociale. Dar până pe a8a stai liniştit că se pot schimba multe. apar materii noi în clasa a7a, dai de chimie, anatomie. etc. Poate o să îţi schimbi gusturile.

-Dacă îţi place geografia şi istoria, mergi la ştiinţe sociale.
-Dacă îţi place biologia, chimia, fizica, matematica mergi la ştiinţele naturii.
-Dacă îţi place matematica/informatica, mergi la matematică-informatică.
-Dacă îţi plac limbile străine şi limba română, mergi la filologie.

Ai de ales, depinde de media de admitere. (media pe cei 4 ani: a V-a, a VI-a, a VII-a şi a VIII-a + media dintre cele două examene: mate şi română)! Succes!

| Andrei2343434343434343 a răspuns (pentru blaackbutterfly):

Un om care a terminat stiinte sociale ce meserie poate avea?

| AdiAdrian1995 a răspuns:

Copile eu numa dupa examene m-am hotarat la ce profil sa merg...stai calm ca mai ai 2 ani...nu te gandi de acum

| blaackbutterfly a răspuns (pentru Andrei2343434343434343):

Doar cu liceul nu stiu ce meserii ai putea avea laughing ai nevoie si de facultate. Poti sa te inclini spre politica, litere, psihologie, istorie, geografie, filozofie. adica poti deveni profesor de psihologie, filozofie, istorie, geografie, romana; psiholog; ghid turistic; tongue Dar fi atent, daca mergi la stiinte sociale nu poti da la orice facultate, de exemplu nu poti sa dai la medicina pentru ca nu prea faci mate, chimie, bio, fizica. insa la cele de mai sus poti. Si daca iti place asa de tare geografia poti deveni ghid turisticbatting eyelashes