| Joker3134 a întrebat:

Un om care lucreaza in IT,dar care nu va fi printre cei mai buni, o sa aiba salariu in jur de 1000de euro chiar si dupa 10 ani de experienta? Am vazut ca se da si 2000 de euro dar presupun ca celor mai buni din tara.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Celor mai buni li se da si 4000. Daca ai 10 ani de programare si nu iei mai mult de 1000 clar esti in zona mediocra

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru suntserios):

... sau poate esti intr-un oras/firma de cacao si te complaci in situatia in care esti. In rest, de acord cu tine. De dat se dau si mult mai multe mii. Unde mai adaugi la firme gen Adobe unde primesti actiuni. Un prieten de-al meu a lucrat la Adobe vreo 4 ani ca senior, si dupa vreo doi ani dupa ce a plecat de la ei a vindut actiunile primite si si-a luat apartament.winking

| Sn4k3 a răspuns:

1000 de euro poti castiga la inceput ca junior, la 2000 ajungi cam sigur dupa ceva vechime. E totul in functie de domeniu, firma, persoana (cat se pricepe), daca esti bun poti castiga si peste 5000. Cu cat te pricepi mai bine, cu atat ai mai mult succes si castigi mai mult. Nu exista ''cei mai buni'' ca nu este vreun top.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Pai daca te complaci in situatia aia... To in mediocritate esti