| oceanoflove a întrebat:

Unde as putea gasi loc de munca ca vanzatoare gen in magazine din mall-uri? Sunt intr-o nevoie disperata de bani si ma intereseaza un job care sa nu imi ceara calificare. Cine a mai lucrat astfel de joburi si poate sa ma ajute cu informatii? Desi in pandemia nu cred ca se mai gasesc astfel de locuri.

8 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Daca ai zice si in ce oras se intampla treaba asta...

| oceanoflove explică (pentru GabiDumitrescu):

Bucuresti

| mustafateke7 a răspuns:

Buna! Ti-am atasat un link catre un portal international de locuri de munca la firme cunoscute de haine, etc precum zara...Cred ca s-ar putea sa te califici ca vanzatoare intr-un mall din Bucuresti
https://www.inditexcareers.com/portalweb/en/web/joinfashion/home

| GabiDumitrescu a răspuns:

Daca esti in nevoie de bani, ia si te califica la locul de munca. In Bucuresti se gaseste totusi de lucru. INCA. Mai nasol o sa fie spre sfirsitul anului. Mai exact prin noiembrie.

| bornsinner a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

De ce zici asta?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru bornsinner):

Firmele sunt scutite de penalizari si popriri pana pe 25 octombrie. Multe se tiriie acum fara sa plateasca darile la stat pentru ca nu au de unde si spera sa le vina ceva bani intre timp. Doar ca banii aia NU or sa vina pentru majoritatea dintre ele. In noiembrie-decembrie vor fi falimente peste falimente.

| JicaContra a răspuns:

In mall-uri, intr-adevar, nu, dar la diverse hypermarket-uri, da
plus KFC, McDonalds, etc.