| Joker3134 a întrebat:

Unde credeti ca te freacă mai rau la un serviciu de patron sau la armata?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Intr o tara cu oameni normali la cap se stie de respect in primul rand, in Romania oriunde e dezastru, patronul se considera un fel de dumnezeu fata de tine iar in armata daca intalnesti un comunist te-ai facut man

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

La patron e mai rau. Armata e decenta si salariu putin mai bun

| sabin89 a răspuns:

La armată. Cu patronul, dacă stabileşi nişte relaţii de încredere, poţi vorbi în continuare de relaţii de colaborare, care sunt atrăgătoare atât pentru unul cât şi pentru celălalt.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Eu cred ca nu știi ce inseamna armata. Acolo nu ai nimic de zis. Respecți ordinele sau infunzi puscaria. La patron iti bagi pla si pleci

| Fiwi a răspuns:

La armata clar. Nu ai ce sa comentezi in fata comandantului sau superiorului. Ti-o iei peste bot din start

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru Joker3134):

Sa nu uit ca si controroli se cred dumnezei su te jignesc in toate felurile daca ai uitat sa validezi biletul, asta e Romania

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru Joker3134):

Emigrezi man, ce sa faci aici

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Joker3134):

Tu chiar nu intelegi deloc ce e aia armata nu?
Ca daca ai intelege nu ai compara armata cu pravalia din colt si munca la patron.

La armata nu pleci cand vrei si unde vrei. Iti da ordin sa omori pe X sau sa calci pe bomba Y indeplinesti ordinul sau infunzi puscaria. Intelegi cum functioneaza armata?

Răspuns utilizator avertizat
suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Joker3134):

Bun, am inteles. E mai bine la arma. Daca stii asta de ce ai mai pus intrebarea? Asta si restul de 300 pe aceeasi tema?