| VrRos05 a întrebat:

Unde pot lucra la 20 ani?

26 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

La galere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fă cursul de frizer de care spuneai, iar apoi angajează-te în domeniu.

| sammie a răspuns:

Bro, ai 20 de ani si stateai pana acum pe banii mamicii tale? Du-te frate la glovo, la Mc, la KFC, sunt multe joburi, sau fa o facultate si nu mai pierde timpul pe TPU.

| nyoentox2002 a răspuns:

Glovo,tazz

| Catrice a răspuns:

Cati 15 ani ai? rolling on the floor

Bula
| Bula a răspuns:

Oriunde esti acceptat.

| johnnny123 a răspuns:

Întrebarea completă este de fapt:
"Unde pot lucra la 20 ani dacă nu știu să fac nimic?"

Răspuns utilizator avertizat
| ochiul a răspuns:

Glovo

| Holiday a răspuns:

De unde sa stim noi ce competente ai, sau daca ai vreuna?

| darrio2007 a răspuns:

Oriunde.

| VrRos05 explică (pentru sammie):

Facultatea de fapt e pierdere de timp

| VrRos05 explică (pentru sammie):

Cunosc pe alții care au facultate și sunt youtuberi

| Holiday a răspuns (pentru VrRos05):

De fapt, facultatea nu-ti garanteaza succesul, dar iti sporeste substatial sansele.

| haileewatson a răspuns:

Oriunde angajeaza.

| Smmo a răspuns:

E o varsta foarte buna si cautata de angajatori, in principiu te poti angaja oriunde, depinde doar de nevoile angajatorilor, pregatirea ta, constitutia ta fizica, sanatatea, aptitudinile si dorintele tale. Ce pregatire ai si in ce localitate vrei sa lucrezi?

| sammie a răspuns (pentru VrRos05):

Pai da, ca unii au facut facultati nefolositoare care acum, nici macar nu-i mai fascineaza meseria aia care s-au gandit sa o faca acum 7 ani cand au facut facultatea.

| sammie a răspuns (pentru VrRos05):

Și plus că, din Youtube chiar castigi ceva bani.

| Eireann a răspuns (pentru sammie):

0,25% din creatori castiga bani din Youtube, majoritatea castiguri mici. Foarte putini oameni ajung sa faca suficient de multi bani din YouTube sa se intretina -si asta dupa luni ( sau ani de cele mai multe ori) de creat content, nu trebuie sa fie de calitate neaparat dar trebuie sa convinga sute de mii de oameni sa aleaga acest clip in loc de alte milioane pe care le au la dispozitie. Unii reusesc, majoritatea nu.

| sammie a răspuns (pentru Eireann):

O persoana cu 1 milion de abonati castiga 6000 de lei. No matter the views, girl.

| Eireann a răspuns (pentru sammie):

"YouTuber income is not based on how many subscribers follow a channel. Ad viewership is the primary way you’ll be paid on YouTube, at least through Google’s YouTube Partner Program."

| sammie a răspuns (pentru Eireann):

Aia e a doua chestie. Dar views-uri nu conteaza asa de mult. Ca daca ar fi dupa views-uri ar inseamna ca o luna castiga 3000, dupa aceea 4000 si nu e asa. Si pana la urma, daca nu e dupa views-uri atunci de ce multi spun " aboneaza-te! " asa ca e " misto ", nu?

| Eireann a răspuns (pentru sammie):

Fiindca daca esti abonata la canalul meu atunci algoritmul Youtube-ului o sa iti arate clipurile mele mai des. Daca cauti o recenzie la un film de exemplu din 100 de oameni care au facut recenzia o sa iti arate prima data videourile facute de persoanele la care esti abonata. Daca videourile sunt mai vizibile primesti mai multe views. Si nu 3000 dupa 4000. Cele mai multe vieweri dupa ce postez un video primesc in primele 48 de ore, apoi incep sa scada. Deci venitul de la Youtube variaza.

| sammie a răspuns (pentru Eireann):

Esti youtuber?

| Eireann a răspuns (pentru sammie):

Nu tocmai. Mai postez din cand in cand clipuri daca am timp si chef, nu pot sa spun ca ma ocup propriu-zis cu asta.

| mODIN a răspuns:

La 20? In afara de chirurg sau presedinte, poti fi orice la 20 de ani laughing