| anonim_4396 a întrebat:

Unde pot sa ma angajez daca am 18 ani? De dimineață pana seara de preferabil sa imi strang si bani de masina.

Va mulțumesc pentru raspunsuri happy

25 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Ai uitat să spui ce știi să faci. Dar asta nu e important atunci când îți cauți un job, nu?

| vlllaaddd a răspuns (pentru johnnny123):

Ok

| StratulatVictoeEugen a răspuns:

Eu m-as angaja la un service auto. La o reprezentanta.

| vlllaaddd a răspuns (pentru StratulatVictoeEugen):

Pai si daca nu stii meserie?

| Sophieka a răspuns:

Oriunde nu se cer studii superioare.

Sunt si locuri de munca in fabrici care ofera si cazare, si la noi in tara sau in strainatate.
Masina sa fie pe plan secund, intai mai bine i-ati un apartament macar, si apoi masina, sau daca nu vrei o masina scumpa, atunci merge o masina si acum pana in 2500 de euro.

| vlllaaddd a răspuns (pentru Sophieka):

Stau cu parintii momentan

| Wr3nch a răspuns (pentru Sophieka):

Poate chirie ca din salariu de necalificat la 18 ani sigur nu nu cumpara un apartament.

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru vlllaaddd):

Te angajezi ca novice. Cine crezi ca s-a nascut cu meseria in minte?

| Sophieka a răspuns (pentru Wr3nch):

Isi va lua in timp prin credit bancar...Fiecare cum poate. Asta nu inseamna ca pe viitor nu va putea avansa.

| Sophieka a răspuns (pentru vlllaaddd):

Nu conteaza. Gandeste-te la viitor si ca nu poti sa stai pe capul lor o viata.

| StratulatVictoeEugen a răspuns (pentru vlllaaddd):

Inveti acolo. Sa fii interesat.

| darrio2007 a răspuns:

Oriunde. Daca stii sa faci ceva.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Te poti angaja si la 14 ani.
La 18 poti pleca si in strainatate la munca.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru vlllaaddd):

Si in cazul asta nu ar fi normal sa vrei sa stringi bani pentru ceva cursuri de calificare/conversie care sa iti permita sa cistigi mai mult si sa te muti singur, nu sa ii bagi intr-o masina care fie noua, fie veche, tot un aspirator de bani e?

| Florian80 a răspuns:

Pacat de anii frumosi ai tineretii sa i irosesti slugarind pentru o bucata de tinichea!

| dullcat a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

La 14 ani nu te angajeaza nimeni.Iar de la Mc si altii care ofera posturi part time de la minim 15 ani, doar cu acordul parintilor, nu castigi destui bani cat sa-ti iei masina.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru dullcat):

Sunt destule afaceri din AP care au nevoie atat de mare de personal, incat angajeaza copii pe la spalat vase, strans de pe mese, etc.

| dullcat a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Nu conteaza, tot este ilegal.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru dullcat):

Este legal cu acordul parintilor.

| dullcat a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Am scris mai sus minim 15 pentru angajare cu acordul parintilor.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru dullcat):

Se poate face o smecherie cu voluntariat platit si sub 15

| dullcat a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Incurajezi practicile ilegale? Voluntariatul este voluntariat, oferi gratis din timpul tau, slujba e slujba, adica o munca pentru care esti platit.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru dullcat):

Tocmai, susțin proceduri legale. La 14 ani nu poate avea responsabilități legal, dar poate acumula experiență prin acel voluntariat. Plătit laughing

| TheGentleman a răspuns:

La Glovo/Tazz/Bolt Food