| anonim_4396 a întrebat:

Unde sa ma angajez la varsta de 16 ani?
Ceva idei?

15 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ce-ţi place, ce ştii, ce poţi, ce vrei şi mai important: ce oferte ai?

| Dalmore a răspuns (pentru sierra1):

Ce oferte poate sa aiba la 16 ani?

| sierra1 a răspuns (pentru Dalmore):

Să culeagă mere. pere. prune. sticle de pe masă,... Tu ca manager de ce ai angaja un puşti de 16 ani şi la ce?

| Dalmore a răspuns (pentru sierra1):

Eu asta te-am intrebat pe tine acum.

| denisTiky a răspuns:

Salut! Poti incerca doar la spalatorii auto, vulcanizari, etc. am un prieten care e prin a 10-a (tot cam 16 ani) si munceste la o spalatorie, bineinteles fara sa fie angajat cu carte de munca sau ceva, e minor inca. Nu o sa ai cum sa ajungi la birou sau ceva "job" unde sa nu depui munca deloc.

Sau daca vrei, stiu ca multe firme doresc sa isi faca publicitate, deci poti sa te interesezi si o sa ito dea sa imparti la oameni pliante, etc...

Tot ce am spus eu aici nu sunt cele mai bune joburi sau cu care sa te lauzi, dar la varsta ta inca nu poti face mai mult. Bafta

| Dalmore a răspuns:

Mc/KFC, ospatarie, ucenic de bucatar, impartit pliante.
Vezi ca sunt grupuri cu anunturi pe Facebook pentru fiecare oras. Poti sa intrebi acolo sau sa urmaresti anunturile (vezi ca-s si multi dubiosi, nu pica in plasa cu munca de acasa).

| sierra1 a răspuns (pentru Dalmore):

Vezi două rânduri mai sus (erau acolo şi cînd ai scris) poate nu se vede fiind cu litere transparente

| Dalmore a răspuns (pentru sierra1):

Eu cred ca ar trebui sa inveti tu sa te exprimi sau sa nu mai dai raspunsuri de umplutura.

| sierra1 a răspuns (pentru Dalmore):

"ar trebui sa inveti tu sa te exprimi" adică tu eşit arbitrul exprimării elegante pe TPU, sau ce?

tu eşti vocea conştiinţei intrebătorului?

cine crezi că-l ia acolo unde aberant au scriş unii mai sus. L-am intrebat ce ştie şi altele să ştiu şi eu ce să-i recomand.
Ce părere ai de asta, voce a conştiinţei întrebătorului?

Răspuns utilizator avertizat
| Violleta2022 a răspuns:

Unde gasesti locuri de munca pentru avrsta ta, fiind exterm de dificil din pacate.
McDonald sau vreo terasa de vara, care are nevoie la spalat de vase, spalat pe jos.

| TFlorentina8050 a răspuns:

Buna! Chiar daca te vei angaja undeva, poti castiga bani doar facand niste comenzi, se numeste Oriflame, o sa te ajut eu cu totul! Daca esti interesat da mi mesaj! De angajat ce sa spun, te poti angaja ca ospatar la orice restaurant de prin oras.

| Andrei899 a răspuns:

Nu in prea multe locuri deoarece n ai studii si nici experienta

| Aurora99 a răspuns:

Salut! Te poti inscrie in Amway, o companie globala care te invata sa fi lider indiferent de studii sau profesie.Este vorba de promovare si vindere de produse, din foarte multe domenii precum: casa, ingrijire, frumusete, sanatate. Poti castiga bani extrem de usor numai prin a acorda o ora sau doua pe zi clientilor.Firma nu este una fantoma, cum multi si-ar imagina si are multiple distinctii, printre care o vechime de 50 de ani in care nu a dat gres niciodata.Cu alte cuvinte, este un loc de munca ideal atat pentru femei cat si pentru barbati, pentru cei care nu au ajuns la facultate, cat si doctori, pentru tineri, cat si pentru varstnici.In Amway, tu contezi, fiindca esti respectat atat tu, cat si timpul petrecut cu familia ta.Este ca o a doua familie, deoarece functioneaza ca retea, tocmai de-asta este numita o "afacere pentru familii". Daca te intereseaza, te rog frumos contacteaza-ma fara ezitari.O zi buna!

| anonima3527 a răspuns (pentru Aurora99):

Bună, eu aș fi interesată, îmi poți da mai multe detalii te rog?