| nowar874 a întrebat:

Urmeaza sa ma angajez,o sa vorbesc cu cineva sa imi ofere niste joburi, pot sa vorbesc cu el asa mai prieteneste ca ne stim,dar cum sa-i explic deci eu caut un job sa ma descurc nu ma intereseaza banii, sa-i zic direct asa? ca vreau ceva sa ma descurc ca ma descurc cu bani putini pai eu stau toata ziua pe filme si gaming deci nu am ce face cu bani prea multi ca nu ies cu nimeni si nici in calatorii, oricum e alegerea mea si nu e fapta penala ca stai pe gaming si filme si ca nu cheltui banii pe nimic, deci vreau doar ceva sa ma descurc ca sunt mai timid asa de fel.

Răspuns Câştigător
| Ioana06i a răspuns:

Îi spui direct ce ai de spus, chiar cum ai spus aici.

5 răspunsuri:
| nevermind1234 a răspuns:

Caută un job mai simplu la care sa te descurci, dar nu-i spune niciodată angajatorului ca nu te interesează banii. Poate profita de tine. Orientează-te tu spre ce crezi ca poți face, și la salariul care îți convine.

| melimili a răspuns:

O fi alegerea ta sa stai pe jocuri. Dar ce viata e aia?
Zici ca nu ai ce face cu banii. Dar din ce mananci, cum platesti intretinerea, etc? Nu cumva te intretin parintii? Mergi la munca. Orice fel de munca.

| nowar874 explică (pentru melimili):

Ba tu ai citit ce am zis eu? nu ti-am zis ca urmeaza sa ma angajez si intretinerea cu totul ma incadrez tu cat spanac dai pe mancare 4000lei? eu pe mancare nu dau mai mult de 1000lei pe luna, daca mie care eu nu fumez, nu beau, nu ies in oras nu ma descurc cu 3000 si ceva de lei atunci unu care fumeaza bea iasa in oras, calatorii aluia nu ii ajunga nici 20000lei pai ce facem? ca la noi nu castiga nimeni sumele astea, eu nu inteleg deci toti intr-un oras mic care iau sume de sub 3000lei mor de foame? eu nu am auzit pe nimeni mort de foame decat daca nu lucreaza deloc.

| nowar874 explică (pentru nevermind1234):

Uite ca vad ca esti mai deschis la minte si ai priceput ce am scris pai daca cheltui banii numai pe mancare si intretinere ma descurc cu ei pai daca nici eu nu ma descurc cu 3000lei care nu fumez nu beau, nu ies in oras, calatorii, atunci alora le trebuie 20000lei, de unde atatia bani?

| Violleta2022 a răspuns:

Sigur, gasesti de munca in agricultura, in constructii, la gradinile de vara, pe la sere, sunt gramezi de joburi si acolo ai maree avantaj ca nu-ti cere nimenis a mai stai pe jocuri si nici nu vei mai avea timp sa folosesti telefonul.