| recoba20 a întrebat:

Urmeaza sa ma mut in Spania, am bani, mi-am rezolvat si chiria. Care sunt primii pasi care trebuie facuti dupa ce ajung acolo? Multumesc!

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

înveti limba si te angajezi, ca sa ai bani de plătit chiria doar nu o sa stai in casa sa dormi pana la 12, sau daca faci asa atunci nu vei ramane prea mult acolo, te vor trimite spaniolii pachet acasa.Esti fată sau băiat? Ce varsta ai? Ai vreo meserie sau ce vei face acolo?

| recoba20 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Stim limba, suntem un cuplu de 24 respectiv 23 de ani. Ideea este ca o sa ne gasim de lucru oricum dar ce acte sa facem la inceput? unde sa mergem pentru acte? etc... Asta ma intereseaza

| recoba20 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Suntem un cuplu, 24 respectiv 23 de ani. De lucru o sa ne gasim ca stim limba dar ideea este ca nu stim ce acte avem nevoie sa facem la inceput si unde. Am terminat facultatea de turism amandoi.

| darrio2007 a răspuns:

Sa-ti bagi lucrurile in casa in care vei locui.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru recoba20):

Esti fată?